W pierwszy dzień wiosny, uczniowie klas 1-3 mieli okazję doświadczyć uroków przebudzenia natury podczas spaceru edukacyjnego. Wsłuchiwanie się w śpiew ptaków i poszukiwanie pierwszych wiosennych kwiatów to doskonała okazja do nauki i obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie. Zabawa z chustą animacyjną dodatkowo uatrakcyjniła ten dzień, wprowadzając element ruchu i współpracy. Dzień Kolorowej Skarpetki, obchodzony równocześnie, miał na celu zwrócenie uwagi na ważny społeczny aspekt – solidarność z osobami z Zespołem Downa. Poprzez takie działania, szkoła stwarza przestrzeń dla empatii i zrozumienia, jednocześnie edukując uczniów na temat różnorodności i inkluzji społecznej. To ważne, aby już od najmłodszych lat kształtować świadomość społeczną i otwartość na innych.

Beata Sikora
Maria Łukaszczyk