W dniu 20 listopada 2021 r. nasza szkoła świętowała jubileusz 75 lat działalności!

Uroczystość zainaugurowała Msza święta w kościele Miłosierdzia Bożego na Cyrhli. W czasie Mszy świętej uczczono pamięć zmarłych absolwentów, nauczycieli i pracowników szkoły .Po Mszy uczniowie, rodzice, nauczyciele i goście przeszli do szkoły, gdzie przywitała ich dyrektor Ewa Franusik-Schastok.

Z okazji uroczystości została przygotowana prezentacja multimedialna oraz bogaty program artystyczny, w którym wzięli udział uczniowie i ich rodzice oraz absolwenci szkoły . Przedstawiono m.in. krótką historię szkoły i przybliżono postać patrona.

Po zakończeniu części artystycznej nastąpiło składanie życzeń przez zaproszonych gości. Padło wiele ciepłych słów kierowanych do Pani Dyrektor oraz do całej społeczności szkolnej. Przewodniczący Rady Miasta Zakopane Jan Gluc oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Aneta Zwijacz-Kozica, którzy w imieniu Burmistrza i jego zastępców przekazali na ręce dyrektor obraz namalowany przez Monikę Stanisławską-Pitoń przedstawiający patrona szkoły.

Podczas trwania uroczystości zaproszeni mieli okazję obejrzeć kroniki szkolne oraz puchary i trofea ,które skłaniały do refleksji i wspomnień. Całą uroczystość uświetniła muzyka góralska w wykonaniu naszej cyrhlańskiej kapeli. Nie zabrakło tortu urodzinowego oraz pyszności regionalnych przygotowanych przez Rodziców naszych uczniów.

Jubileusz był wspaniałą okazją do wspomnień oraz refleksji nad dotychczasową pracą szkoły..

Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowanie zaproszonym gościom za udział w uroczystościach jubileuszowych szkoły oraz nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom za przygotowane obchodów.