W dniu 8.11.2019 r odbyła się  akademia z Okazji Narodowego Święta Niepodległości, którą wraz z uczniami przygotowali pani Beata Sikora i pan Szymon Pękala.  Ze sceny dobiegały nuty patriotycznych, narodowych pieśni. Recytowano wiersze i przedstawiano Ojców Niepodległości . Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Obchody 11 listopada to nasz szacunek, dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodu. Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i o godz.11.11 odśpiewałyśmy na boisku szkolnym „Mazurek Dąbrowskiego”.

Beata Sikora

Szymon Pękala