Dnia 14 października 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W tym dniu miała miejsce uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Szkoły Ewę Franusik-Schastok.

Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy i upominki. Uroczystość swoim tańcem i życzeniami występem uświetnili również Drugoklasiści.

Wszystkim Pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

W tym dniu również odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 4 pod kierunkiem swojej wychowawczyni – Pani Marty Kos. Młodzi artyści przedstawili skecz pt. „All Inclusive”, w którym to w humorystyczny sposób uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. W podziękowaniu przygotowali dla wszystkich pracowników szkoły bilet na wczasy all inclusive, aby każdego z nich, na razie jedynie w sposób symboliczny, wysłać na zasłużony urlop, podczas którego odpoczną od trudów tej pracy.

Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor, która doceniła i wyraziła swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczycieli - ich poświęcenie, czujność i troskę o dobro swoich wychowanków, jak również podziękowała pracownikom niepedagogicznym za sprawowanie codziennej opieki nad naszą szkołą.