Czytam z klasą - klasa 1- pierwszy moduł

Klasa 1 ukończyła MODUŁ 1 „ FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI”                                             Wybraliśmy lekturę "Niesamowite przygody DZIESIĘCIU SKARPETEK (czterech prawych i sześciu lewych" Justyny Bednarek. Obejrzeliśmy film i ulepiliśmy CZYTUSIE z plasteliny. Przygotowaliśmy KĄCIK CZYTELNICZY, w którym umieściliśmy PLAKAT PROJEKTU, CZYTUSIE i LEKTURNIKI. Wykonaliśmy piękne, kolorowe zakładki do książek. Dzieci rysowały, malowały farbami i wycinały SKARPETKI, które podarowaliśmy koleżankom i kolegom. Zrobiliśmy też skarpetkowe przytulanki. Zaprosiliśmy panie pracujące w naszej szkole do przeczytania fragmentu książki. Odrysowaliśmy kontur jednej z uczennic klasy 1 i z jej konturu wykonaliśmy postać głównego bohatera - SKARPETKI. Postać była w dwóch różnych, ale pięknych i kolorowych skarpetkach. To zadanie najbardziej podobało się wszystkim dzieciom. Wykonaliśmy całą klasą plakat zachęcający innych do wypożyczenia i przeczytania książki "Niesamowite przygody DZIESIĘCIU SKARPETEK". Lektura bardzo nam się podobała.

Katarzyna Mucha