Uczniowie klasy 2 ukończyli realizację innowacji pedagogicznej w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego  „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” moduł III „Mała chmurka w krainie słońca”.  Przeczytali lekturę Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”, w której ukazane  zostało beztroskie dzieciństwo wiejskich dzieci i uzupełnili lekturniki. Uczniowie wspólnie przygotowali kącik czytelniczy i uzupełnili lekturniki . Wykonali z recyklingu makiety zagród, w których mieszkają bohaterowie lektury Bullerbyn i różnorodne prace plastyczno-techniczne . Obejrzeli ekologiczne filmiki. 22 kwietnia świętowali MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI, a także ZIELONY DZIEŃ, DZIEŃ WODY. Zorganizowaliśmy PIKNIK CZYTELNICZY POD CHMURKĄ na którym dzieci czytały fragmenty przyniesionych z domu ulubionych książek. Korzystając z pięknej pogody, na świeżym powietrzu w słoneczny dzień zorganizowaliśmy LEKCJĘ POD CHMURKĄ, wysłuchaliśmy opowiadania „Mała chmurka w krainie słońca”. Historia chmurki Tosi była doskonałym pretekstem do kolejnej dyskusji o segregacji odpadów, a także o możliwości pozyskania energii ze słońca. Udział w innowacji był wspaniałą przygodą, w którą wyruszymy również w klasie 3. Z niecierpliwością czekamy na następną edycję.

Katarzyna Mucha