W dniu 8 lutego 2022 r. Obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W klasach I – III zostały przeprowadzone zajęcia w ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci w Internecie.  Odbyły się pogadanki, dzieci zostały zapoznane z dekalogiem korzystania z Internetu. W najbliższych dniach lutego zaplanowaliśmy przeprowadzenie zajęć w oparciu o filmy i scenariusze dostępne na platformie saferinternet.pl . Klasy I- III zostały zarejestrowane do udziału w lekcjach on-line „ Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”” . W dniu 10 lutego odbyło się pierwsze spotkanie z Plikiem i Folderem. Kolejne zajęcia odbędą się 21 lutego 2022r. Spektakl pt. "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów". Jego misją była pomoc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu internetu. Dzieci mogły dowiedzieć się o zagrożeniach w sieci, a  bohaterowie krok po kroku wyjaśnili  im jak mogą poradzić sobie z nimi. Filip i Ola to rodzeństwo, jakich wiele. Bardzo lubili gry komputerowe i spędzali  w świecie wirtualnym sporo czasu. Filipa, gry i internet wciągnęły tak bardzo, że zaczynał tracić kontakt z rzeczywistością, a nawet tracił przyjaciół. Ola, chcąc odzyskać brata, przypadkowo wezwała na pomoc dwóch super-bohaterów, Plika i Foldera, którzy natychmiast przystąpili do dzieła. Efekt udało im się osiągnąć. Jak można pomóc Filipowi? I czym jest groźny „Sieciowciąg”, który zagraża naszemu bohaterowi? Lekcja dała nam dużo do myślenia.

Beata Sikora

Katarzyna Mucha