Od 2008 roku obchodzony na całym świecie 15 października Dzień Czystych Rąk ma na celu przypomnieć, że od właściwej higieny dłoni może zależeć nasze zdrowie. W obecnej sytuacji, z uwagi na możliwość zakażenia wirusem i zachorowania na Covid prawidłowe i dokładne mycie dłoni jest wyjątkowo ważne. Ponadto celem tegorocznych działań na terenie naszej szkoły było zwrócenie uwagi na wciąż istniejący problem chorób, spowodowanych brakiem higieny rąk oraz podkreślenie konieczności ich mycia w wielu sytuacjach w ciągu dnia. To jedna z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej.

W tym dniu wszyscy uczniowie i dzieci w oddziałach przedszkolnych otrzymali małe mydełko aby promować prostą czynność jaka jest mycie rąk. Odbyły się rozmowy i zajęcia tematyczne skoncentrowane wokół hasła „Czyste ręce – zdrowia więcej” Dzięki doświadczeniom dzieci przekonały się jak ważna jest rola mydła i ciepłej wody. Wszyscy po raz kolejny utrwalali poszczególne etapy mycia rąk. W toku edukacji dbamy o to, by higiena dłoni stała się naszym nawykiem.