26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. Kto by nie chciał przenieść się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły dinozaury? Zobaczyć jak to było, kiedy ziemia była zieloną puszczą zamieszkałą przez ciekawe okazy. A tu psikus, taka podróż tylko za sprawą filmów fantastycznych lub programów naukowych.
Dzieci mają więcej szczęścia – z łatwością zobaczą dinusia w bajkach i książeczkach do czytania. Wielka szkoda, że gady te wyginęły blisko sześćdziesiąt pięć milionów lat temu, po blisko 135 mln lat życia na naszej planecie. Dinozaury nadal przykuwają uwagę naukowców i myślę, że każdego z nas. Zapewne wiele sekretów z nimi związanych zostanie już tajemnicą na zawsze lecz są informacje
które w oparciu o naukowe tezy wyjaśniają jak żyły i wyglądały te największe i najgroźniejsze zwierzęta na ziemi. Nazwa Dinozaur pochodzi z połączenia greckich słów, które w tłumaczeniu daje nam straszny jaszczur.

W czasie zajęć świetlicy zorganizowałam dla uczniów klasy 1, 2 i 3 Dzień Dinozaura.   Rozmawialiśmy na temat dinozaurów. Oglądaliśmy ilustracje i filmiki o dinozaurach. Rozwiązywaliśmy łamigłówki ze świata prahistorii. Graliśmy w grę planszową „Park dinozaurów”. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, rysowali dinozaury, wykonali dinozaury z plasteliny, budowali je z klocków. Zrobiliśmy wystawkę prac w szkole. To był wspaniały dzień.

 

                                                                                                                                            Katarzyna Mucha