15 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień był wyjątkowy i troszkę inny, niż zwykle. Naszym celem ukierunkowanym na zadania było rozbudzanie kreatywności, aktywności twórczej, pomysłowości, a przede wszystkim zachęcanie wszystkich do podejmowania działania, inicjatywy – po prostu tworzenia. Dzień Kropki, to dzień odwagi, wiary we własne możliwości, rozumienia swojej wartości poprzez odpowiednie zabawy . Dzień wypełniony był kolorowymi kropkami.. Nauczyciele podczas zajęć dydaktycznych przedstawiali genezę – charakterystykę i znaczenie tego dnia. Z ogromną uwagą przedszkolaki słuchały opowiadania o zwyczajnej, małej kropce, która tak bardzo zmieniła życie pewnej dziewczynki o imieniu Vashti. Ta niezwykła historia uświadomiła naszym maluchom, że każdy człowiek – mały i duży – ma swoją wartość. Każde dziecko ma zdolności, talenty, choć czasem bardzo ukryte. Każde dziecko jest wartościowe! Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są na skrzydełkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Tego dnia przedszkolaki, poza liczeniem kropek, wykonały także prace plastyczne z kropką w roli głównej.