„Nie pomylisz go z ogórkiem,
bo ma znacznie cieńszą skórkę,
a w dodatku z każdej strony
jest okrągły i czerwony…”

W dniu 9 października w naszym  Przedszkolu odbyły się kolejne zajęcia o warzywach. Swoje święto w tym dniu obchodził – pomidor.  Aby było wyjątkowo wszyscy włożyliśmy ubrania w kolorze czerwonym. Nasz bohater dnia:  śliczny, smaczny i czerwony pomidorek towarzyszył nam w zabawach i konkursach zręcznościowych. Nie zabrakło smakowania pomidorów oraz przetworów  z pomidorów m.in. keczupu oraz przecieru pomidorowego, którego prawie każdy spróbował chociaż odrobinkę. Po degustacji przyszedł czas na wysłuchanie wiersza pt.: „Pomidor” Jana Brzechwy oraz zabawę przy muzyce. W dalszej części zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną pod hasłem „Wesoły Pan Pomidor”. Każdy przedszkolak otrzymał odznakę pomidorka.

Ewa Gał