Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień.  Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Specjalnie na tą uroczystość przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek dostarczających okazji do świętowania i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Były śpiewy zabawy z chustą animacyjną, nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć i metali. Na zakończenie Panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu dziecku upominki.