22 kwietnia - Dzień Ziemi to najważniejsze i najbardziej znane święto ekologiczne, obchodzone niemal w każdym zakątku świata. Współczesna ludzkość stanęła przed budzącymi coraz większy niepokój problemami ekologicznymi, a bez szerokiego udziału edukacji na wszystkich szczeblach i poziomach kształcenia, rozwiązanie ich będzie niemożliwe. W tym roku przyszło nam obchodzić ten dzień w nieco innych warunkach i okolicznościach,  jednak pomimo izolacji, niektórzy uczniowie naszej szkoły pokazali, że dla nich nie ma rzeczy niemożliwych.  Tematem przewodnim było jedno podstawowe, ale z pewnością skłaniające do refleksji, pytanie: „Czego życzył/abyś Ziemi  z okazji jej święta?”. Zapraszamy do obejrzenia kilku nadesłanych prac naszych uczniów w galerii.

Tekst: Maria Mickiewicz