Dnia 22 kwietnia 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzień ten organizowany jest corocznie, by uświadomić społeczeństwu, jak kruchy jest los naszej planety. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przyszli ubrani na zielono i niebiesko. Dzieci z klasy III przygotowali krótki program artystyczny, recytowali wiersze i śpiewali piosenki ekologiczne.

W inscenizacji pt.„Ziemia u doktora” przenieśli się w czasie i pokazali jak może wyglądać nasza Ziemia, jeśli nie będziemy o nią dbać. Przygotowana uroczystość ma uświadamiać uczniom naszej szkoły, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w naszym środowisku i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety.

Maria Łukaszczyk

Beata Sikora