26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. Miały one na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych. Klasy IV – VI miały okazję wziąć udział w projekcie zorganizowanym przez Panią Martę Kos - nauczycielkę języka angielskiego. Uczniowie byli poproszeni o wybór dowolnego języka oraz zaprezentowanie go w formie plakatu. W ramach tego projektu uczniowie przeprowadzili krótką konwersację w wybranym przez siebie języku i podzielili się 3 ciekawostkami związanymi z tymże krajem na forum klasy. Przygotowane prezentacje nie tylko pokazały bogactwo kultur i języków krajów europejskich i pozaeuropejskich, ale przede wszystkim pozwoliły uczniom zaprezentować swoje talenty lingwistyczne. Wydarzeniu towarzyszyły dobry humor i świetna zabawa.