Baltie to program do nauki programowania i rysowania już od 5 roku życia. Wizualne narzędzie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To jednocześnie:

- czarodziej,
- język programistyczny,
- narzędzie do nauki programowania,
- serwer konkursowy.
- Język programowania Baltie to język na poziomie języków Pascal, C, Java, ale jest w pełni graficzny, przyjazny dziecku, bawi, rozbudza wyobraźnię twórczą i uczy logicznego myślenia.

Baltie został stworzony w 1996r. przez czeskiego inżyniera Bohumira Soukupa autora linii narzędzi SGP (Soukup Graphic Programming) do nauki programowania dla dzieci i młodzieży od 5 do 19 lat.

Od lat przy współpracy firmy SGP SYSTEMS oraz pana Bohumira Soupkow organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Baltie.

Cele konkursu:
1) wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania
uczniów,
2) rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystywania posiadanych wiadomości
podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów,
3) motywowanie nauczycieli do podejmowania różnorodnych działań w zakresie
pracy z uczniem zdolnym,
4) promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech etapach:

1) I etap - szkolny,
2) II etap - rejonowy,
3) III etap - wojewódzki.

4) Finał

Miło nam poinformować, że do finału międzynarodowego konkursu programistycznego Baltie 2024 awansowało sześcioro uczniów z naszej szkoły, Są to 3 osoby z klasy 5 i 3 osoby z klasy 6.

Finał konkursu Baltie 2024 odbędzie się 7 czerwca 2024 r. o godzinie 11.00. Konkurs będzie trwał 2,5h.

Naszym zawodnikom życzy POWODZENIA!!!