Klasa 1 zrealizowała II moduł projektu pt. „Czytam z Klasą. Lekturki spod chmurki”. Przeczytaliśmy lekturę „Zagubiona w śniegu". Uzupełniliśmy  Lekturnik. Wykonaliśmy gazetkę zachęcającą do przeczytania lektury. 17 lutego obchodziliśmy "Dzień Kota" W szkole została zorganizowana zbiórka karmy dla Stowarzyszenia Zwierzęta Podhala. W sali lekcyjnej wykonaliśmy gazetkę "W Krainie Śniegu" , uczniowie z różnych materiałów wykonali bałwanki.  Świetnie bawiliśmy się podczas klasowego pokazu  Eko- mody na balu karnawałowym. Zorganizowaliśmy klasową wymianę książek z serii "Zaopiekuj się mną" . Wyruszyliśmy w kolejną podróż z chmurką Tosią słuchając opowiadania pt. "Mała chmurka w krainie śniegu". Zobaczyliśmy filmy edukacyjne dotyczące zagadnienia efektu cieplarnianego i jego wpływu na topnienie lodowców oraz zmniejszenie opadów śniegu. Stworzyliśmy listę naszych pomysłów na ratowanie świata.  Powtórzyliśmy wiadomości o segregacji śmieci oraz jak dbać o czyste środowisko.

Beata Sikora