W ramach tegorocznej odsłony kampanii „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych otrzymają książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak – jednej z najlepszych polskich ilustratorek. W dniu 8 stycznia 2024r pani dyrektor Ewa Franusik - Schastok wręczyła uczniom kl.1 książeczkę promując akcję.

Jest to piękna i wzruszająca opowieść o przyjaźni, rodzinie i pasji do książek. Główna bohaterka, Zosia, odwiedza swojego dziadka, który prowadzi antykwariat. Tam poznaje tajemniczego chłopca, który zabiera ją w podróż po świecie literatury. Razem odkrywają niezwykłe historie i postaci, a także sekrety ukryte w starych tomach. Książka zachęca do czytania i rozbudza wyobraźnię, a także uczy szacunku do starszych i do kultury.