Konkurs literacki

Właściwie to nikt naprawdę nie wie, jak to jest z tym Mikołajem. Jedni mówią, że istnieje, drudzy, że nie. O dniu szóstego grudnia pamiętają wszyscy, nawet Ci, którzy mają ‘dziurawe” głowy. Każdy czeka na podarek i cieszy się, że św. Mikołaj o nim nie zapomniał.

Tak naprawdę to każdy z nas może być Św. Mikołajem, nasza dobroć w tym dniu może promieniować radością na cały rok.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE LITERACKIM

„ GDZIE  JESTEŚ  ŚWIĘTY MIKOŁAJU…?”

Organizator: Ewa Franusik-Schastok

1. Cele:

•   kultywowanie tradycji,

•   rozbudzenie ekspresji słownej dzieci i młodzieży inspirowanej postacią świętego Mikołaja,

•   rozwijanie wrażliwości i aktywności twórczej uczniów,

•   wyrażenie nastroju i uczuć w formie literackiej,

•   stosowanie wymaganej formy literackiej – listu,

•   odkrywanie i promowanie talentów literackich,

2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-8 i dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 7 w Zakopanem.

3. Praca konkursowa

Uczestnik konkursu proszony jest o napisanie twórczej pracy literackiej  w formie listu do św. Mikołaja.

Praca konkursowa musi być napisana odręcznie przez uczestnika, może być częściowo ilustrowana.

Wymagana forma: arkusz A4

ocenie podlega:

- poprawność ortograficzna, gramatyczna, stylistyczna,

- ważna jest pomysłowość, treść przekazu,

4. Prace konkursowe należy umieścić w kopercie podpisanej imieniem i nazwiskiem uczestnika oraz klasa lub oddział przedszkolny.

Prace wrzucamy do dużej czerwonej koperty, umieszczonej obok sekretariatu szkoły do 1 grudnia 2023 r.

5. Wyniki konkursu organizator ogłosi 6 grudnia 2023 r. podczas apelu szkolnego oraz na stronie internetowej SP  7.

Nagrodzone prace zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

6. Przewidziane są nagrody za zajęcie I, II i III miejsca w trzech kategoriach:

- oddziały przedszkolne i klasa 1

- klasy 2-4

- klasy 5-8

Liczę na Waszą samodzielną, pomysłową aktywność.

A św. Mikołaj … na Wasze listy.