Za oknem zimowa aura, a co za tym idzie, obfite opady śniegu. Można powiedzieć, że warunki pogodowe zachęcają do urządzania kuligu. W dniu 1 lutego  wykorzystaliśmy więc okazję i  został zorganizowany  dla naszych przedszkolaków oraz szkoły . Odbywały się przejażdżki na pobliskiej łące, niedaleko szkoły. Przejazdy były bezpieczne – w małych grupach i oczywiście, pod opieką dorosłych. Odpowiednio ubrane przedszkolaki – ciepłe kurtki, szaliki, czapki i rękawiczki , chętnie uczestniczyły w kuligu. Po powrocie do przedszkola długo opowiadały o wrażeniach. Wszystkie były bardzo zadowolone i mocno podekscytowane. Duże sanie zrobiły na maluszkach ogromne wrażenie. To byłam prawdziwa zimowa zabawa i nieopisana przyjemność.