Międzynarodowy Dzień Puzzli. Takie święto jak dziś, czyli Międzynarodowy Dzień Puzzli nie sposób było pominąć, gdyż to wspaniała okazja do dobrej zabawy, ale i przypomnienie sobie tej nieco zapomnianej formy aktywności dziecka, za to mającej duże znaczenie dla jego rozwoju. Układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada walory edukacyjne: uczy wytrwałości w dążeniu do celu, koncentracji na zadaniu, współpracy w grupie czy zespole. Puzzle rozwijają też wiarę we własne możliwości, ćwiczą sprawność manualną dłoni, wytrwałość i cierpliwość. Tego dnia w naszym przedszkolu puzzle służyły do różnych zadań. Przedszkolaki w parach, zespołach lub indywidualnie układały puzzle oraz tworzyły własne puzzle z gotowych wzorów. Lalki, auta i klocki poszły tego dnia odpocząć, za to wszystkie przedszkolaki z zapałem układały puzzle w małych i większych grupach. Wszystkim tym atrakcjom towarzyszyła miła atmosfera z muzyką i zabawami w tle.