W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Otrzymaliśmy w jego ramach dofinansowanie w wysokości 4000 zł., przy wkładzie własnym 1000 zł. Przeznaczyliśmy otrzymane fundusze na zakup księgozbioru, ok. 130 nowych publikacji, lektur, serii dla dzieci, książek o tematyce przygodowej, historycznej, popularnonaukowej.  Ponadto kupiliśmy wyposażenie do biblioteki szkolnej.  Wśród wydarzeń promujących czytelnictwo zamierzamy m.in. zorganizować spotkanie autorskie z Panem  Markiem Michalakiem, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka, Kawalerem Orderu Uśmiechu, autorem m.in. książki Opowieści o tym co w życiu ważne. Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich akcjach organizowanych w ramach tego programu.