W dniu 19 kwietnia 2024 roku, uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "NaszaFlaga". Konkurs ten, skierowany do uczniów klas I–III oraz IV-VIII, zachęcał młodych artystów do przedstawienia swojej wizji artystycznej polskiej flagi państwowej w kontekście ich lokalnego dziedzictwa kulturowego. Uczestnicy mieli okazję wyrazić swoją kreatywność, prezentując tradycje, zwyczaje i charakterystyczne cechy swoich miast, regionów czy województw. Konkurs, objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji, został zorganizowany przez Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Mikołaja w Lublinie, co podkreśla jego znaczenie dla promowania patriotyzmu i edukacji kulturalnej wśród najmłodszych.
Beata Sikora