W tym roku 2023/2024 ruszył konkurs z wykorzystaniem grafiki 3D na temat: O czym śnią roboty?” organizowany przez Skriware. Był to polski edtech o globalnym zasięgu ogłosił konkurs dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, którego celem jest inspirowanie uczniów do rozwijania kompetencji przyszłości.

Zadaniem uczniów i ich mentorów będzie udzielenie odpowiedzi na tytułowe pytanie poprzez realizację projektu, który obejmie:

1. ocenę możliwości robotów edukacyjnych,

2. przeprowadzenie burzy mózgów i odkrycie nietypowych umiejętności szkolnego robota edukacyjnego,

3. zaproponowanie elementu, którym można wzbogacić robota, aby zwiększyć liczbę jego zastosowań,

4. stworzenie modelu tego elementu, a następnie jego wydrukowanie na drukarce 3D,

5. przeprowadzenie testów udoskonalonego robota.

Z naszej szkoły wzięły 2 ekipy klasowe z klas 5-8: ekipa damska i męska.  Grupy zaprojektowały na platformie Tinkercad, rzeczy przydatne dla naszych robotów.

Do 30.04.2024 prace zostały przesłane do organizatora w wersji elektronicznej, a do końca czerwca wydrukowane na naszej drukarce 3D. Są to sprzęty z wykorzystaniem narzędzi pochodzących z Laboratorium Przyszłości.

Wyniki konkursu prawdopodobnie będą koło 13 maja 2024 r. wtedy okaże się, czy dostaniemy się do finału konkursu.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników i życzymy powodzenia!!!

Etap zakończyliśmy na etapie półfinału. Gratulujemy udziału naszym zawodnikom.