Owoce zdrowe i kolorowe, pod takim tytułem odbyły się dnia zajęcia w klasie 1, w których brali udział uczniowie i ich rodzice. Spotkanie integracyjne rodziców i dzieci prowadziła pani dyrektor Ewa Franusik Schastok.

Zajęcia miały na celu poznanie przez dzieci smaku, zapachu i wartości odżywczych owoców oraz integrację grupy. Dzieci poznawały owoce różnymi zmysłami, a potem kroiły jabłka, gruszki i śliwki pod okiem rodziców. Mamy z pokrojonych owoców smażyły konfitury, a dzieci podzielone na grupy układały owocowe puzzle zawierające informacje o owocach. Po ich odczytaniu wszyscy wiedzieli jakie są wartości odżywcze owoców naszych sadów.

Następnie dzieci dowiedziały się na temat wartości odżywczych dyni. Po wydrążeniu dyni razem z rodzicami wycinali w dyni śmieszne bużki.

Po usmażeniu, pyszne konfitury jedliśmy z herbatnikami i krakersami, a dyniami udekorowaliśmy nasza klasę. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia.

Dziękujemy pani dyrektor za wspaniałe popołudnie.

Katarzyna Mucha