W dniu 14 listopada 2023r uczniowie i rodzice oraz wychowawczyni klasy pierwszej wzięli udział w zajęciach warsztatowych z programu "Owoce zdrowe i kolorowe" prowadzonych przez panią dyrektor Ewę Franusik-Schastok. Program ten ma na celu promowanie zdrowego odżywiania i zwiększanie świadomości o wartościach odżywczych owoców. Na początku zajęć pani dyrektor szkoły przedstawiła cel programu i omówiła korzyści płynące z jedzenia owoców. Następnie uczestnicy warsztatów podzieleni na grupy przygotowali przyniesione owoce: jabłka, gruszki i śliwki. Dzieci pod okiem rodziców same kroiły owoce na małe kawałki, które następnie wrzucały do dużego garnka. Tam podgrzewano je z dodatkiem cukru, aż powstał aromatyczny dżem. Każdy mógł spróbować gotowego produktu. Podczas gotowania dżemu uczestnicy warsztatów nie nudzili się, ponieważ mieli do rozwiązania wiele zagadek związanych z owocami. Rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, odpowiadali na pytania. Zajęcia warsztatowe były bardzo ciekawe i pouczające, a także sprzyjały integracji uczniów, rodziców i nauczycieli. Wszyscy bawili się świetnie i zadowoleni wrócili do swoich domów.