W niedzielę 27 października uczniowie naszej szkoły kwestowali po raz kolejny przed tutejszym kościołem oraz przed kaplicą w Jaszczurówce, wraz z opiekunami, na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Wolontariusze rozdawali cebulki żonkilowe, a mieszkańcy Cyrhli i innych miejscowości chętnie wrzucali datki do puszek.

Akcja ta ma bardzo szczytny cel, ponieważ zebrane datki wspierają działalność Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego, zajmującego się opieką paliatywną nad osobami z chorobą nowotworową. Zbiórka edukuje też uczniów naszej szkoły, że należy pomagać osobom potrzebującym, a szczególnie chorym i znajdującym się w trudnej sytuacji.

Anna Kramarz