zanowni Państwo

Wielu z nas zaangażuje się w pomoc obywatelom Ukrainy w różnym zakresie. Informacje dla chcących przyjmować uchodźców w swoim pensjonacie czy hotelu, a także informacje dla samych uchodźców znajdziemy na stronie Urzędu Miasta Zakopane pod zakładką "Pomoc dla Ukrainy".

Podaję link: https://www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-biezace/luty-2022/pomoc-dla-ukrainy

Informuję że w Zakopanem powstało Centrum Integracji w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tam obywatele Ukrainy mogą uzyskać pomoc psychologiczną i prawną, jak również organizowane będą ( może już są) zajęcia - szczególnie dla dzieci. Wobec tego proszę o przemyślenie i zgłaszanie się do poprowadzenia zajęć lub też o pomysły takich zajęć.
Potrzebni są również nauczyciele, psycholodzy ze znajomością języka ukraińskiego - również przyjeżdżający z Ukrainy, Proszę o zgłaszanie takich osób jeśli wyrażają zgodę. Mają szansę na zatrudnienie.

Nadal prowadzimy zbiórkę rzeczy potrzebnych dla dorosłych i dzieci. Pamiętajmy szczególnie o malutkich dzieciach, jedzeniu dla nich, kremach, środkach czystości, pampersach itp. Potrzebne są koce, kołdry, poduszki, ręczniki - ale pamiętajmy aby te rzeczy były w bardzo dobrym stanie, oczywiście najlepiej nowe.

Każda pomoc jest ważna. Pomagajmy na miarę naszych możliwości.

Ogłoszoną w tym tygodniu zbiórkę prowadzimy do poniedziałku 7 marca - wczesne godziny ranne, potem wszystko zostaje przewiezione w miejsce pakowania i wysyłania.

Z serdecznym pozdrowieniem
Dyrektor - Ewa Franusik-Schastok