12 kwietnia w naszej szkole odbyło się wydarzenie, w którym udział wzięli uczniowie klas 5 i 6 oraz uczestnicy Projektu Finansowego ze Środków Unii Europejskiej. Gościliśmy pracowników młodzieżowych z Polski oraz Ukrainy, Gruzji, Armenii i Hiszpanii, których celem, było zapoznanie nas z tematem Bezpiecznego Poruszania się w Internecie. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość doświadczenia nauki poprzez zabawę. Przygotowano zabawy taneczne oraz test sprawdzający dokładne czytanie poleceń. Przedstawiono prezentacje dotyczące m.in. różnic pomiędzy faktem a opinią, jak sprawdzać fakty i opinie, jakie są źródła informacji, informacje mylące oraz patrzenie poza nagłówek (zatrzymywanie, doszukiwanie, oświecenie). Podczas prezentacji uczniowie mieli możliwość wykazania się swoją wiedzą w języku polskim oraz angielskim. Na koniec Pan Łukasz Rutkowski, skoczek narciarski, podzielił się z nami doświadczeniami związanymi z mediami oraz opowiedział o projekcie i klubie sportowym RUTKOW-SKI, którego jest prezesem oraz Trenerem. Spotkanie dla uczniów było ważna lekcją bezpiecznego korzystania z Internetu, a zwłaszcza z mediów społecznościowych.

Całe wydarzenie odbyło się dzięki inicjatywie nauczyciela Pana Maćka, który również jest uczestnikiem tego projektu.