Uczniowie klas V i VI  Szkoły Podstawowej nr 7 w Zakopanem wzięli udział w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej oraz Wrocławia. Pierwszym punktem na liście było zwiedzanie Średniowiecznej Osady Górniczej w Złotym Stoku. Uczniowie mieli okazję przekonać się jak wyglądała praca w tym okresie, zobaczyli unikatową na skalę europejską replikę Średniowiecznej Osady Górniczej, na którą składają się działające urządzenia zbudowane
w skali 1:1.

Następnym etapem wycieczki było wejście wraz z przewodnikiem  na Szczeliniec Wielki, który jest najwyższym szczytem Gór Stołowych. Przepiękna, pasjonująca i widokowa trasa wiodąca przez owiany tajemnicą Skalny Labirynt.

Trzeci punkt naszej wycieczki skierował nas do Zoo we Wrocławiu. Zwiedzanie największego i najstarszego ogrodu zoologicznego w Polsce oraz wizyta w Afrykarium dostarczyło ogromnych emocji i z pewnością niezapomnianych wspomnień, bo przecież spotkać tak cudowne zwierzęta jak żyrafa, słoń czy hipopotam – to niezwykła przygoda dla każdego. 

Czwartym punktem z kolei było zwiedzanie Panoramy Racławickiej w muzeum sztuki we Wrocławiu ukazującej artystyczną wizję przebiegu bitwy pod Racławicami, stoczonej w okolicach wsi Racławice, Dziemierzyce i Janowiczki. Pejzaż z tych miejsc przedstawiony został realistycznie wg fotografii oraz szkiców terenowych wykonanych przez Kossaka, Stykę i Bollera.

Kolejnym punktem na mapie wycieczki w ramach programu „Poznaj Polskę” był zespół historycznego centrum Wrocławia. Uczniowie podziwiać mogli m.in. piękno Starego Miasta: Wrocławski Rynek, Ratusz, bazylikę św. Elżbiety Węgierskiej, a także Ossolineum i Ostrów Tumski. Dodatkowo poszukiwanie wrocławskich krasnali tylko uatrakcyjniło zwiedzanie historycznych miejsc i zabytków Wrocławia. Uliczka Stare Jatki – pomnik „Ku Czci Zwierząt Rzeźnych”, kamieniczki Jaś i Małgosia, Uniwersytet Wrocławski – to kolejne miejsca jakie zakopiańska młodzież odwiedziła.

Szósty i ostatni punkt wycieczki to Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” – centrum wiedzy o wodzie. Ośrodek łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym neogotyckim podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4600 m². Wizyta w Hydropolis okazała się być dla uczniów żywą lekcją geografii, biologii, chemii czy nawet historii.