Rozpoczęcie roku szkolnego 2019-2020

W dniu 2 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Pani Maria Łukaszczyk Przewodnicząca Komisji Oświaty w Urzędzie Miasta Zakopane wręczyła pani  Ewie Franusik- Schastok dokument, powierzający pełnienie obowiązków dyrektora szkoły. Pani dyrektor powitała przybyłą społeczność oraz zaprosiła do wysłuchania programu artystycznego przygotowanego przez panie: Beatę Sikorę i Katarzynę Gąsienicę. Prezentacja, którą zobaczyliśmy była podsumowaniem naszych działań w roku szkolnym 2018/2019 wokół tematu „Rok Niepodległej”.

Mogliśmy się również cofnąć w czasie i zobaczyć, jak wyglądał dzień 1 września 1939r. „Powróćmy jak za dawnych lat…” , w ten sposób uczciliśmy 80 –tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wysłuchaliśmy recytacji  wiersza „Westerplatte” w wykonaniu Bartka Bachledy –Kominka. Film „Polska dziś” utwierdził nas w przekonaniu, w jak  pięknym kraju żyjemy i możemy się spokojnie uczyć i pracować. Wdzięczni za ofiarność naszych przodków powinniśmy wykorzystać każdy dzień, każdą chwilę i godnie wypełniać uczniowskie obowiązki. Dzięki nim możemy wszyscy radośnie zawołać „Witaj szkoło!”  Pod tym tytułem Julia Gał wyrecytowała wiersz.

Pani dyrektor zainaugurowała  nowy rok szkolny, powitała najmłodszych uczniów i wręczyła rożki obfitości. Ostatnim punktem programu był skecz pt. "Tajemnice szkolnej przyrody" odegrany przez uczniów klasy V oraz VI, który z odpowiednią dawką humoru wprowadził całą społeczność naszej szkoły w nowy rok zmagań edukacyjnych.

Wzorując się na filmach przyrodniczych, młodzi adepci sztuki kabaretowej zaprezentowali publiczności krótki program artystyczny, w którym z dystansem odnieśli się do zachowania i zwyczajów reprezentantów kolejnych etapów edukacji podstawowej. Na zakończenie pani Maria Łukaszczyk odczytała list otwarty od Burmistrza  Miasta Zakopane do nauczycieli, rodziców i uczniów z życzeniami na nowy rok szkolny. Minutą ciszy uczciliśmy ofiary gwałtownej burzy, która przeszła nad Tatrami 22 sierpnia 2019 roku. Pani dyrektor zaprosiła uczniów oraz rodziców na spotkania klasowe z wychowawcami.Zdjęcia dostępne są w fotogalerii.

Beata Sikora

Katarzyna Gąsienica