„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy się nauczyć" Dnia 14 października 2021r. w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość, której bohaterami byli pierwszoklasiści.

Na początku uroczystości najmłodsi, podopieczni p. Marii Łukaszczyk zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanym programie artystycznym. Pięknie śpiewali i recytowali wierszyki. Widać było, że scena nie jest im straszna.

Udowodnili, że znają swoją ojczyznę, zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i mogą zdobywać świat. Kolejnym etapem uroczystości był Akt Ślubowania – główny punkt programu. Przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką – ramion swoich podopiecznych. W ten sposób uczniowie klasy pierwszej dołączyli do grona społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 7 w Zakopanem, na potwierdzenie czego każdy otrzymał swoją pierwszą legitymację szkolną. Na koniec, w dowód wdzięczności i z najlepszymi życzeniami delegacja rodziców wręczyła kwiaty Pani Dyrektor i swojej wychowawczyni.

Również uczniowie klasy drugiej pod opieką wychowawczyni p. Beaty Sikory powitali Pierwszoklasistów wierszami i piosenką zapewniając tym samym swoją pomoc. Każdy z uczniów I klasy na powitanie otrzymał prezent, za który bardzo dziękujemy!

Po uroczystym Ślubowaniu Rodzice Pierwszoklasistów przygotowali słodki poczęstunek.