Wielkanoc to najważniejsza i najstarsza uroczystość chrześcijańska, obchodzona w Polsce. To wyjątkowy czas, w którym obrzędy religijne splatają się z tradycją ludową. W środę 27 marca 2024 r. dzieci wraz z nauczycielami zasiadły do śniadania wielkanocnego. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w przygotowanie świątecznego poczęstunku. Na stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki – kiełbaska, chlebek, babeczki, mazurek oraz jajko – oznaka wieczności, nieśmiertelności i nieprzemijalności człowieka. Nie zabrakło także innych symboli wielkanocnych: baranka – symbolu zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią oraz bazi i bukszpanu oznaczających przyrodę, która budzi się do życia. Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.