Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim obchodzonym na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Ludzie chcą dzielić się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego i budzącej się do życia przyrody. Spotykają się, by w radosnym i podniosłym nastroju przekazać sobie świąteczne życzenia.

27 marca uczniowie klas 1 -3 spotkali się podczas wspólnego śniadania wielkanocnego. Tego dnia przyszli do szkoły odświętnie ubrani, by móc uroczyście złożyć życzenia i podzielić się jajkiem ze swoimi kolegami i koleżankami, nauczycielami, panią Dyrektor oraz  rodzicami. Oprócz pysznego jedzenia stoły ozdabiały własnoręcznie wykonane piękne stroiki.

Dzieci miały okazję zapoznać się ze zwyczajami wielkanocnymi. Dowiedziały się: jakie są tradycje i sposoby malowania pisanek; skąd wziął się zwyczaj śmigusa - dyngusa, oraz jakie potrawy w dawnej Polsce jedzono w Wielkanoc.

Nasze wspólne Wielkanocne Śniadanie było tak naprawdę rodzinnym spotkaniem, w cudownej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości. Oby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej.

Maria Łukaszczyk

Beata Sikora