Dnia 28 kwietnia 2023 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panem Waldemarem Cichoniem, autorem m.in. serii o przygodach kota Cukierka. O godzinie 10.00 gościliśmy uczniów zakopiańskich szkół podstawowych nr 1, 2 i 4 oraz oddziały przedszkolne naszej szkoły, zaś o godz. 11.30 Pan Waldemar spotkał się z uczniami klas 1-4 naszej szkoły. Podczas spotkania opowiadał nam o warsztacie pracy pisarza i drodze książki od autora do czytelnika. Uczniowie dowiedzieli się, że pisać może każdy z nas, a w procesie twórczym bardzo przydatna jest m.in. dobra znajomość ortografii. Pan Waldemar z humorem przedstawił okoliczności narodzin przygód kota Cukierka. Przeczytał fragment jednej ze swoich książek. Udzielał odpowiedzi na liczne pytania uczniów. Po spotkaniu, mogli oni z nim porozmawiać, zrobić pamiątkową fotografię i zdobyć autograf. Dziękujemy za miłe spotkanie. Wspomnienie pozostanie z nami na długie lata.