W dniu 2 września uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice zebrali się na boisku sportowym, aby przywitać nowy rok szkolny. Apel rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Uroczystą oprawę dzisiejszego zgromadzenia zapewnili uczniowie klasy 5 oraz ich wychowawca Pani Katarzyna Gąsienica, którzy  ku pamięci rocznicy II wojny światowej przypomnieli najważniejsze wydarzenia, a później w humorystyczny sposób przedstawili krótki spektakl.  Szczególnie ciepło powitaliśmy w naszym gronie uczniów klasy I, którzy w dniu rozpoczęcia roku zostali przedstawieni nowej wychowawczyni – Pani Marii Łukaszczyk. Pani Dyrektor Ewa Franusik-Schastok przedstawiła zgromadzonym wychowawców, nauczycieli i pracowników. Podczas apelu, naszą szkołę odwiedził burmistrz Zakopanego Pan Łukasz Filipowicz, który życzył nam wszystkiego najlepszego. Następnie, Pani Dyrektor życząc wszystkim sukcesów i owocnej współpracy w nowym roku szkolnym, oddelegowała uczniów na krótkie spotkanie z ich wychowawcami.