Urodziny patrona szkoły

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO

8 stycznia 2020 r. obchodziliśmy w szkole rocznicę urodzin naszego PATRONA KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO. Uczniowie klasy VII z wychowawczynią panią Barbarą Jakubowską pojechali na cmentarz na Pęksowym Brzyzku i odwiedzili  na grób patrona. Uczniowie pozostałych klas wykonywali prace plastyczne. Młodsi uczniowie malowali na białych koszulkach sylwetkę Koziołka Matołka, a starsi logo szkoły. W pięknie ozdobionych koszulkach udaliśmy się do świetlicy, gdzie obejrzeliśmy prezentację multimedialną o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego przygotowaną przez panią Beatę Sikorę oraz film z odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Stryju, miejscu urodzenia naszego patrona. Następnie pani dyrektor, nauczyciele i rodzice czytali fragmenty książki Kornela Makuszyńskiego pt. „120 przygód Koziołka Matołka”. Na zakończenie uczniowie wszystkich klas prezentowali wybrane myśli Kornela Makuszyńskiego i wygłosili swoje refleksje na ich temat. To był bardzo ważny dzień dla społeczności naszej szkoły i mamy nadzieję, że dzięki temu uczniowie częściej będą czytać książki Kornela Makuszyńskiego.

„Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka, której niczym wypełnić nie można”.

Katarzyna Mucha

Maria Łukaszczyk