10 czerwca 2024 r. długo oczekiwany przyjazd uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Sopocie doszedł do skutku.

Tych kilka dni spędzili na Podhalu bardzo aktywnie – a my z nimi.

Było spotkanie w naszej szkole. Pani dyrektor oprowadziła gości po szkole. Dzieci były zdumione na widok naszej małej salki gimnastycznej. A potem … było pieczenie gofrów.

To był pomysł p. Marii Łukaszczyk, która w szkole prowadzi zajęcia kulinarne. Integracja dzieci przebiegała pomyślnie.

Chociaż pogoda kaprysiła goście zwiedzali miasto, zwiedzali Centrum Edukacji Przyrodniczej, wyjechali na Gubałówkę i wyruszali w góry: na Rusinową Polanę – zwiedzając po drodze kościół Matki Bożej Jaworzyńskiej oraz Dolinę Kościeliską.

Goście odwiedzili Urząd Miasta Zakopane, razem z uczniami naszej szkoły, gdzie odbyło się również spotkanie z panią Burmistrz podczas którego otrzymali upominki.

Na zakończenie uczestniczyli w posiadach w Izbie Regionalnej w Murzasichlu, zapoznając się z muzyką, strojem, gwarą  i kuchnią regionalną.