Dnia 25. 10. 2021r uczniowie klasy I,II i III wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Łagiewnik i do Krakowa.
Celem wycieczki był udział w lekcji muzealnej pt. " Nasz papież" w Centrum Jana Pawła II oraz zwiedzenie Krakowa.
Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Jana Pawła II " Nie lękajcie się" w Łagiewnikach, gdzie pani przewodnik w przedstawiła nam życie i twórczość papieża Jana Pawła II w oparciu o wystawę " Nasz Papież". Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści pani przewodnik oraz oglądały rekwizyty związane z życiem Naszego Wielkiego Polaka. Następnie zwiedziliśmy Sanktuarium i przeszliśmy do Kościoła Dolnego, do Kaplicy Relikwii. Podsumowaniem lekcji muzealnej był udział wszystkich uczniów w Quizie o  Papieżu Polaku, a nagrodą był plecak .
Później pojechaliśmy do Krakowa, zwiedziliśmy Rynek z Kościołem Mariackim, Sukiennicami i Ratuszem, aż po Wawel. W Krypcie Katedralnej  odwiedziliśmy grób prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką oraz grób Józefa Piłsudskiego. Z Wawelu powróciliśmy przez Smoczą Jamę , która była jedna z najciekawszych atrakcji.
Po zakupieniu pamiątek, z dużą ilością wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do domu.