W dniu 30 marca 2022r uczniowie kl. 1-3 wraz z opiekunami byli na wycieczce autokarowej w Wieliczce. Celem naszej wycieczki było zwiedzanie Trasy Turystycznej w Kopalni Soli „Wieliczka” w formie imprezy „ Śladami Legend Wielickiej Kopalni”. Zwiedzanie odbyło się w towarzystwie przewodnika. Przenieśliśmy salę lekcyjną głęboko pod ziemię, a zajęcia szkolne zamieniliśmy na wesołą wędrówkę solnymi korytarzami. Podziemia wielickiej Kopalni stanowią idealne miejsce na edukację. Uczniowie przeżyli masę przygód i poszerzyli swoją wiedzę z wielu dziedzin. Podczas tropienia legend wielickiej kopalni, spotkaliśmy tajemniczego Skarbnika – Dobrego Ducha solnych podziemi. Scenariusz przewidywał także rozwiązywanie rozmaitych quizów, tropienie śladów Skarbnika, rywalizację w konkurencjach związanych z dawnymi pracami górniczymi. Po wizycie w kopalni zwiedziliśmy kilka komnat Zamku Żup Krakowskich. Obejrzeliśmy stałą ekspozycję archeologiczną, kolekcję solniczek oraz aktualną wystawę czasową. Zamek został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO , jako rozszerzenie wpisu dotyczącego kopalni soli 23 czerwca 2013r.

Beata Sikora

Maria Łukaszczyk