Dnia 13.09.2019r. klasa szósta wraz z wychowawczynią panią Bożeną Sojką i panią Aurelią wyruszyła na wycieczkę.  Spod szkoły zabrał nas bus i zawiózł do Kuźnic, gdzie kupiliśmy bilety. Po chwili byliśmy już w wagonik. Kiedy dotarliśmy do Myślenickich Turni nastąpiła przesiadka do drugiego wagonu, którym dojechaliśmy na Kasprowy Wierch. Na szczycie przywitała nas piękna słoneczna pogoda. Panorama Tatr zapierała dech. Niesamowite widoki uchwyciliśmy aparatem. Odpoczywając na ławkach rozwiązywaliśmy zadania dotycząc zagospodarowania turystycznego Tatr. Po śniadaniu ruszyliśmy w kierunku schroniska na Murowańcu. Robiąc co jakiś czas przystanki podziwialiśmy widoki i górską przyrodę. Udało się nam zobaczyć jadowitą żmiję zygzakowatą i sójkę. Po dotarciu na Halę Gąsienicową w schronisku kosztowaliśmy słynnej szarlotki. Ostatnim etapem wycieczki był postój przy szałasie, gdzie dokończyliśmy rozwiązywanie zadań. Wyczerpani wróciliśmy do szkoły. Wycieczka okazała się niesamowitą przygodą, której długo nie zapomnimy.

Oliwia Sądelska