Dnia 29. 10. 2021 uczniowie klasy I i III odwiedzili cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Najpierw uczniowie uprzątnęli grób patrona szkoły Kornela Makuszyńskiego, złożyli wiązankę i zapalili znicze. Dzieci zwróciły uwagę na nagrobki, które są o wiele skromniejsze, zrobione z drewna, metalu i kamienia i zapaliły znicze na grobach zaniedbanych. W taki sposób oddały hołd ludziom, którzy bardzo wiele zrobili dla  Zakopanego, dla Tatr, dla Podhala. Jednocześnie była to dobra okazja, aby dzieci poznały  nazwiska osób zasłużonych dla rozwoju Zakopanego, a spoczywających na najstarszym zakopiańskim cmentarzu.

Maria Łukaszczyk

Katarzyna Mucha