„OWOCE ZDROWE I KOLOROWE” to temat zajęć, które przeprowadziła pani dyrektor Ewa Franusik – Schastok  dnia 19 października 2021 roku dla uczniów klasy 3. W wykonywaniu zadań dzieciom  towarzyszyli rodzice. Wszyscy zostali podzieleni na cztery grupy. Zadaniem uczestników było przyniesienie owoców oraz ubranie się w tonacji kolorystycznej przypisanej do grupy.  Działaniom, polegającym na krojeniu owoców i ich smażeniu, towarzyszyło wymyślanie przez dzieci haseł związanych tematycznie z owocami, opracowanie menu i wykonanie  z dowolnie wybranych wg fantazji  materiałów pracy plastycznej. Finalnym produktem były pyszne, naturalne musy, które dzieci zjadły z apetytem. Spotkanie miało przede wszystkim walor edukacyjny i miało zachęcić dzieci do spożywania zdrowych owoców.

Katarzyna Mucha