W piątek 21 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.

Na uroczystości spotkali się uczniowie klas 1-3, 4-8 i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Dyrektor szkoły Ewa Franusik-Schastok przywitała zaproszonych gości: Radę Rodziców, nauczycieli, rodziców tegorocznych absolwentów oraz  ks. Andrzeja Jerominka– proboszcza parafii,  który odprawił Mszę Świętą poprzedzającą tę uroczystość.

Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego, a następnie przekazaniem sztandaru uczniom klasy siódmej.

W trakcie uroczystości uczniowie klasy siódmej przedstawili program artystyczny przygotowany przez wychowawcę Panią Agnieszkę Salinkow, w którym to w sposób satyryczny pożegnali uczniów klasy ósmej.

Potem w roli głównej wystąpili najstarsi uczniowie, którzy po raz ostatni mieli okazję wziąć udział w akademii w naszej szkole. Pod opieką wychowawcy Pani Magdaleny Gąsienicy-Byrcyn przedstawili krótki występ artystyczny, w którym to nawiązali do przeżyć z minionych lat oraz wyrazili wdzięczność dyrekcji, wychowawcy, nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania, za codzienną troskę, wyrozumiałość, cierpliwość i motywację do realizacji swoich celów.

Ponadto, podczas akademii wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy z wyróżnieniem ukończyli ten rok szkolny, bądź uczniom, którzy brali udział w konkursach na szczeblu szkolnym i ogólnopolskim, m.in. z takich przedmiotów jak matematyka, plastyka, informatyka oraz język angielski. Wręczone zostały również listy gratulacyjne dla rodziców uczniów klasy ósmej, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu. Muzyka, eleganckie stroje uczniów oraz powaga z jaką odnieśli się do tradycji wzruszyły wszystkich gości, a przede wszystkim rodziców, którzy towarzyszyli im w tej wyjątkowej chwili.

W podsumowaniu uroczystości Pani Dyrektor Ewa Franusik-Schastok pogratulowała uczniom wyników, podziękowała zarówno rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły, jak i wszystkim pracownikom administracji i obsługi za pracę w tym roku szkolnym. Następnie, życzyła wszystkim dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali upragnione świadectwa.

Wszystkim Uczniom i Rodzicom życzymy słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji!